Reference
Florbal-Petr Linc

Florbal

"Tímto sdělením jsem Vám chtěl znovu poděkovat, neboť díky Vám jsem začal nad mojí hrou a i životem daleko více přemýšlet a využívat svých silných stránek. Užívám si každý den s florbalovou holí, každou minutu strávenou na tréninku a zápase, zažívám spoustu zábavy a to vše odstartovala návštěva právě u Vás. Neumím slovy vyjádřit, jak jsem Vám vděčný, ale snad postačí prosté Děkuji. "

Petr Linc

Agility-Monika

Agility

"Ikdyž jsem vždy poctivě dávala do tréninku vše, v závodech mi chyběl onen "kousíček". S očekáváním výsledků pak přicházel i velký stres. Tak jsem se rozhodla začít pracovat na své mentální přípravě, stejně jako na tréninku agility. Proto jsem vyhledala Veroniku, velmi empatickou a charismatickou ženu, která mi pomohla najít ztracenou chuť závodit. Naopak jsem začala vyhledávat větší závody, užívat si každý běh zvlášť, běhat pro radost a ne pro výsledky. Přesně v tu chvíli se začaly dostavovat i ony výsledky! Veroniko, naučila jste mě, jak se nebát riskovat, jak přeměnit strach ve výzvu, že i chybovat je součástí každého sportu a jak z chyby vytěžit maximum ve svůj prospěch. Verčo, díky za vše a těším se na další vzájemnou spolupráci, protože I CESTA JE CÍL!!!!"

Monika

Sportovní aerobik-trenérka Jitka Hofmannová

Sportovní aerobik

"Děkuji za výbornou spolupráci Veronice Balákové při přípravě závodnic ve Sportovním Aerobiku, Kristýnky Zahradníčkové, Adélky Citové, Elišky Martinovské a Karolíny Janské . Všechny děvčata mají titul MČR, více Mistrů ME a MS. Moc děkujeme za pomoc a doufáme, že naše úspěšná spolupráce bude i nadále pokračovat."

trenérka Jitka Hofmannová

Workshop pro trenéry plavání-Ivana Barešová, www.juklik.cz

Workshop pro trenéry plavání

"Dvanáct plaveckých instruktorek Baby clubu Juklík čeká na přednášku z oblasti psychologie sportu. Přemýšlíme, zda se můžeme ještě něco nového naučit. Představily jsme se s přednášející, stihly jsme se lehce nadechnout a hned jsme byly aktivně vtaženy do hry. Veronika ji rychle a velmi lehce rozehrála. Smály jsme se. Dověděly jsme se spoustu zajímavých informací. Vyzkoušely si nové poznatky na sobě. A vše aplikovaly v naší plavecké praxi. Celý seminář byl jedna velká radost. A byl opravdu zajímavý a utekl jako voda. Určitě si ho rády ve stejném duchu opět zopakujeme. "

Ivana Barešová, www.juklik.cz

Seminář pro trenéry stolního tenisu-Členka krajského svazu stolního tenisu a Finalistka soutěžě Díky, trenéry

Seminář pro trenéry stolního tenisu

"U Veroniky Balákové jsme absolvovali seminář Sportovní psychologie ve stolním tenise, který byl určen pro trenéry a rodiče pracující s mládeží. Seminář byl velmi zajímavý a přínosný pro všechny zúčastněné. V rámci probíraných témat jsme se dozvěděli, jak pracovat s rodiči svěřenců, jak postupovat, pokud se sejde role rodiče a trenéra v jedné osobě, jak vytvářet příznivé motivační klima na tréninku, jak komunikovat se svými svěřenci, jak regulovat jejich předzápasové stavy a jak je kaučovat během zápasu. Výklad byl doplněn praktickými cvičeními, ukázkami a materiály k probíraným tématům. Veronika dokázala aplikovat poznatky ze sportovní psychologie přímo na stolní tenis a z jejího projevu bylo patrné, že je opravdovým odborníkem ve svém oboru. Všichni jsme si z tohoto semináře odnesli mnoho nápadů a podnětů pro svou další trenérskou praxi. "

Členka krajského svazu stolního tenisu a Finalistka soutěžě Díky, trenéry

Lední hokej-Lukáš Motloch

Lední hokej

"Veroničin přínos pro mě je velmi významný. Zajímavým způsobem mi dokáže vysvětlit, jak mám nacházet vnitřní rovnováhu mezi motivací a nervozitou, ambicemi a obavami ze selhání, touhou a zklamáním. Brzy od začátku naší spolupráce se začaly dostavovat výsledky, o které ve sportu jde. Učí mě, jak zvládat tlak ve vyhrocených situacích a jak si sport opravdu užít přesto, že jde vždy o výsledky. Jsem moc rád za tuto spolupráci. "

Lukáš Motloch

Šerm-Šermířka

Šerm

"Poslední rok se pro mě turnaje staly pouze honbou za body a vítězstvím a následně strachem, jak mě budou ostatní lidé hodnotit, pokud neuspěji. Můj výkon klesal a frustrace rostla. Veronika mi pomohla vrátit se mentálně do dob, kdy jsem měla radost ze šermu jako takového, z každé povedené akce. Dodala mi odvahu nebát se v zápase a zariskovat, brát prohru jako součást vývoje a vážit si sebe sama. Můj projev na planši vypadá mnohem lépe a výsledky přicházejí samy. "

Šermířka

Enduro-Adolf Živný ml.

Enduro

"Přijet na závody a nastavit si cíl je jedna věc, kterou zvládne každý. Svůj cíl splnit, následně ho opakovat, či ho navyšovat je obtížné a pro mě toto bylo dost nedosažitelné. Až slečna Veronika mi pomohla s tím, z jakého pohledu se na svůj cíl dívat a jak se k němu stavět, aby to bylo pro mě pohodlné a prospěšné. Ke svému sportu jsem se začal stavět více profesionálně a své výkony začínám mít pod kontrolou. Díky Veronice jsem se také dostal velmi rychle do formy po zranění a dosáhl na evropské body! Za to vše jí děkuji!"

Adolf Živný ml.

Cyklistika-Cyklista

Cyklistika

"Přiznat si, že potřebuji pomoc, byla ta nejsložitější věc. Odhodlat se, si pro pomoc dojít, vyžadovalo více než odvahu. Ve Veronice jsem našel vynikající oporu a pomoc. Naučil jsem se od ní spoustu věcí, které jsem mohl využít k návratu do sedla, ale i pro normální život, protože život dává ty nejtvrdší rány."

Cyklista

Házená-Nicola Palasová

Házená

"Do doby než jsem poprvé navštívila Veroniku, jsem si vůbec nevěděla rady, jak pracovat se svou hlavou a myšlenkami. Už delší dobu jsem přemýšlela, že se obrátím v oblasti sportovní psychologie na odborníka a jsem velice ráda, že jsem narazila právě na Veroniku. Neuvěřitelně mi pomohla s nervozitou, kterou jsem hodně trpěla a to jak v házené tak i v osobním životě. Naučila mě, jak se sebou pracovat, zkoušely jsme různé postupné úkoly a musím přiznat, že když tomu dáte čas a opravdu se věnujete tomu, co vám Veronika říká, tak to funguje. Když jsem na sobě začala postupně pracovat, tak kroky a cíle, které jsem si stanovila, se pomalu začaly plnit. Je to běh na dlouhou trať a doufám, že ve spolupráci s Veronikou budu nadále pokračovat."

Nicola Palasová

Beachvolejbal-Beachvolejbalistky Didi a Marty (Žolnerčíková, Jakubšová)

Beachvolejbal

"Veroniku navštěvujeme již 3/4roku a máme s ní jen pozitivní zkušenosti. Spolupráce je skvělá, Veronika je příjemná a časově velmi přizpůsobivá, což je pro nás hlavní faktor. Za tu dobu nám již hodně pomohla, za což jí děkujeme a doufáme, že i nadále bude spolupráce stále prospěšná."

Beachvolejbalistky Didi a Marty (Žolnerčíková, Jakubšová)

Sportovní šerm-Andrea Bímová

Sportovní šerm

"Veronika mi pomohla zase si věřit, lépe se koncentrovat a připravit se na závody psychicky. Uvědomila jsem si, že mou největší soupeřkou na závodech jsem si byla já sama. Veronika mě naučila vidět věci z různých úhlů pohledu, hledat příležitosti k rozvoji. Po pár sezeních jsem měla příležitost naučené postupy a dovednosti využít v praxi na závodech a výsledek byl super."

Andrea Bímová

Plavání-Martina Moravčíková

Plavání

"Celkem dlouho mi bylo jasné, že brzy budu potřebovat pomoc v oblasti psychologické přípravy. Jen jsem to dost odkládala. Teď vím, jaká to byla chyba. Nicméně po pár sezení s paní Balákovou jsem tento velký deficit dohnala. Nejen, že jsem se naučila kontrolovat své negativní myšlenky, zároveň jsem se naučila některé věci prostě neřešit. Ani nevíte, jak moc mi to pomohlo ve sportovním, profesním a osobním životě. Teď se hlavně zaměřuji na přípravu těsně před závodem, jak si navodit pohodový stav bez negativity. Umožnuje mi to nastoupit na startovní blok s čistou hlavou a s jedním jasným cílem- vyhrát!!!"

Martina Moravčíková

Horská kola-Martin Řehák

Horská kola

"Původně jsem kontaktoval Veroniku proto, abych zlepšil své sportovní výkony. Po velmi krátké době bylo jasné, že není potřeba pracovat jen na sportovním životě, ale i na tom osobním. Nyní mohu s hrdostí říci, že jsem se naučil sportem více bavit a s tímto pocitem se dostavují nejen výsledky, ale zlepšuje se i můj osobní život."

Martin Řehák

Atletika-Jitka Kubelová

Atletika

"Život sportovce je naplněnou dřinou, pílí, trpělivostí a vytrvalostí. Aby však fungoval kvalitně po fyzické stránce, je důležité ji podpořit také stránkou duševní, která je stejně důležitá, ne-li důležitější. Vyhledala jsem pomoc Veroniky jakožto pomoc empatika se zkušenostmi ze závodního prostředí, neboť pro člověka s problémem je velmi důležitý pocit pochopení, aby začal veřit a být směrován. A psychická vyrovnanost je pro individuální disciplíny, kde je člověk odkázán pouze sám na sebe, velice důležitá. Se stejnou pečlivostí, s jakou si člověk vybírá oblečení, by si měl vybírat i myšlenky, které si přinese (nejen) do závodu. Veroničiny rady a připomínky mě nasměrovaly nejen ve sportovním životě, ale i v osobním, a velice si jich cením. A i když je přede mnou dlouhá cesta, věřím, že vyhledání její pomoci byl krok správným směrem."

Jitka Kubelová

Beachvolejbal-Martina Bonnerová

Beachvolejbal

"Práce se sportovní psycholožkou mi dala opravdu hodně. Pomohla nám především se vzájemnou komunikací na hřišti, nevzniká mezi námi napětí tak, jako dříve. Pokrok kupředu vidím také v koncentraci např. při podání, nenechám se rozhodit okolním prostředím a snažím se soustředit na úkol, co mám před sebou.. oddělovat každý míč od sebe a hrát každou výměnu naplno, i když se prohrává. Rady od Veroniky jsou užitečné určitě nejen ve hře, ale i v běžném životě. Hru si nyní také více užívám a baví mě :). Zvládat zápas psychicky je jedna z nejdůležitějších věcí a teď si to uvědomuju mnohem víc než dřív."

Martina Bonnerová

Beachvolejbal-Bára Hermannová

Beachvolejbal

"Spolupracovat s Veronikou jsme se rozhodly jako tým, který chce své sportovní výkony vylepšit, protože psychika sportovce může rozhodnout i o samotném výsledku. Za sebe mohu říci, že mi tato spolupráce přinesla spoustu užitečných rad a poznámek, které mohu využít nejen v tréninku, či ve hře, ale také v životě. Největší pokrok jsem zaznamenala v komunikaci během hry se svou parťačkou, kde nám to "trochu drhlo", ale díky Veronice nyní víme, co si v průběhu zápasu říct. Lidská mysl má mnoho koutů a zákoutí, proto je neustále na čem pracovat, a co zdokonalovat. Z tohoto i mnoha dalších důvodů, bude naše práce se sportovní psycholožkou pokračovat."

Bára Hermannová

Poolbilliard-Marek Hajdovský, 10-násobný mistr ČR

Poolbilliard

"Až příliš často jsem se ve své kariéře závodního hráče poolbilliardu setkal se situací, kdy můj největší soupeř byl nacpaný v prostoru mezi mýma ušima. Nejdřív jsem se domníval, že když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou a přidával jsem ve fyzickém tréninku. Veronika mi však ukázala, že daleko efektivnější je naučit se s vlastní myslí spolupracovat, než s ní bojovat. Skrze postupy, které mě Veronika naučila, mám daleko větší kontrolu sám nad sebou ve stresových situacích při soutěžích a díky tomu mám plnou kontrolu nad vlastní hrou, což mé soupeře rozhodně netěší! Mrzí mě jediná věc - že jsem Veroniku nevyhledal dřív."

Marek Hajdovský, 10-násobný mistr ČR

Vodní slalom-reprezentantka ve vodním slalomu

Vodní slalom

"V dnešní době ve vrcholovém sportu nestačí jen makat na plné obrátky. Velkou roli hraje i psychická pohoda a připravenost samotného závodníka. Obzvláště v tak specifickém sportu jako je vodní slalom na divoké vodě. Podávat vrcholné výkony v kombinaci se studiem není snadné, jak se na první pohled zdá. A právě s kombinací sportu a studia mi Veronika velmi pomohla a ukázala mi nový pohled na věc. Vím také, že koncentrace na výkon a zdravé sebevědomí jde ruku v ruce s úspěchem a přestože důvěra v sama sebe bude v mém případě tvrdým oříškem, již nyní na sobě pozoruji až nečekané změny. Každá konzultace s Veronikou mi přináší nová poznání a odhalují rezervy, které napomáhají větší efektivitě v tréninku."

reprezentantka ve vodním slalomu

Běh na lyžích-Jan Franc

Běh na lyžích

"Už moc dobře vím, že ke sportovnímu úspěchu nestačí být pouze fyzicky připraven, ale nedílnou součástí úspěchu je také psychologická příprava. Spolupracovat s paní Balákovou jsem začal, když jsem řešil už dlouhou dobu zdravotní problémy a nemohl jsem naplno trénovat. Ztrácel jsem motivaci do tréninku a moje myšlenky se ubíraly negativní cestou. Paní Baláková mi velice pomohla najít ztracenou motivaci a naučila mě se plně soustředit na daný trénink či závod. Musím říci, že mi spolupráce pomáhá nejen ve sportu. Stále s paní Balákovou spolupracuji, protože mě učí vidět sport i z jiných úhlů pohledu a zdokonalovat se v jednotlivých psychologických dovednostech."

Jan Franc

Basketbal-Pavel Beneš - trenér BCM Nymburk U19, bývalý reprezentant ČR

Basketbal

"Již v době, kdy jsem sám byl vrcholovým sportovcem, jsem věděl, ale především cítil, že psychika jednotlivce i týmu je nedílnou součástí herního výkonu v jakémkoliv sportu. Bohužel před 10 - 15 lety nebyli odborníci v oboru sportovní psychologie. Když jsem dnes trenérem vrcholové mládeže chlapců a vidím, jaký pokrok udělali mí svěřenci po psychické a mentální stránce za dobu spolupráce s Veronikou, nemůžu uvěřit tomu, co vidím. Z nervózních a roztěkaných kluků se stávají muži, kteří se dokáží koncentrovat na jednotlivé úkoly s naprostou samozřejmostí a lehkostí, což nás v tréninkovém procesu neuvěřitelně posouvá kupředu. K utkání pak přistupují zodpovědněji a sebevědoměji, protože jsou tak již naučeni z tréninků a konzultací. Obrovský pokrok taktéž vidím sám na sobě, kdy rozbory videa a konzultace na různá témata mi ukázaly, v jakých rovinách ještě můžu pracovat. Na začátku naší spolupráce jsem o nich neměl ani tušení."

Pavel Beneš - trenér BCM Nymburk U19, bývalý reprezentant ČR

Volejbal-Erik Nezhoda, VK KP Brno

Volejbal

"K vítězství ve volejbale již dávno nestačí pouze tvrdá smeč nebo pevný blok. Vítězit může pouze tým, jehož součástí jsou dobře takticky vybavené hráčky, které se dokáží ve správný čas zdravě motivovat, koncentrovat a být o krok dál než jejich soupeřky. Veronika nás již dávno přesvědčila, že nám spolupráce s ní může výrazně usnadnit cestu na vrchol. A protože jsme se zavázali vychovávat volejbalistky dosahující reprezentační úrovně, nedovedeme si již vrcholovou přípravu bez týmových i individuálních intervencí ze strany Veroniky vůbec představit."

Erik Nezhoda, VK KP Brno

Basketbal-Michal Ježdík, ČEZ Basketball Nymburk & BCM Nymburk

Basketbal

"V basketbalu je krom jiného důležité, aby trenér věděl, jak sestavit vysoce motivovaný, spolehlivý a soudržný tým. Veronika je vzhledem k svému zaměření a díky zkušenostem důležitým článkem takového procesu."

Michal Ježdík, ČEZ Basketball Nymburk & BCM Nymburk

Rychlostní kanoistika-Rychlostní kanoistka

Rychlostní kanoistika

"Již šest let sportuji na vrcholové úrovni. Závodím za Duklu Praha. V poslední době jsem si čím dál víc uvědomovala, že hodně trénovat nestačí. Že nedílnou součástí tréninku by měla být i psychologická příprava. Že pokud to nemám jako sportovec "srovnané" v hlavě, nebude se moje výkonnost nikam posouvat. S Veroničinou pomocí jsme definovaly moje největší rezervy a snažíme se je odstraňovat. Pracujeme především na zlepšení koncentrace, která je pro stoprocentní výkon velmi důležitá. V mém případě je to běh na dlouhou trať, ale myslím, že určitých pokroků jsme už dosáhly :))"

Rychlostní kanoistka

Stolní tenis-Iveta Vacenovská

Stolní tenis

"Psychologická příprava pod vedením Veroniky mě naučila brát sport i z jiných úhlů pohledu. Rozšířila mé schopnosti především v oblasti stanovení cílů, přípravy na trénink či na zápas a taky jak se vyrovnat s tíhou očekávání, s úspěchem a neúspěchem ve vrcholovém sportu."

Iveta Vacenovská

Squash-Lucie Fialová

Squash

"S Veronikou spolupracuji velmi ráda pro její profesionalitu a zároveň také osobní přístup, kterým mi dává pocítit, že moje zlepšení je naším společným cílem. Spolupráce s Veronikou mi velice pomohla naučit se zvládat těžké situace během zápasů a turnajů, ale především změnit přístup k tréninku a plně se koncentrovat jen na své výkony."

Lucie Fialová

Moderní pětiboj-"Moderní pětibojařka"

Moderní pětiboj

"Za dobrými výsledky stojí nejen tréninkové úsilí sportovce,týmu lidí, který se o něj stará nebo skvělé treninkové zázemí.Ve vrcholovém sportu často rozhoduje i psych. připravenost, která má podstatný vliv na výsledek. Spolupráce s Veronikou mi pomáhá zlepšovat se v podstatných momentech v tréninku (např: koncentrace), tak aby jsem byla schopná potom i v důležitých závodních situacích podat co nejlepší výkon."

"Moderní pětibojařka"